Zalety wentylatorów dachowych

Utrzymanie prawidłowej jakości powietrza w pomieszczeniach to zadanie należące do wentylatorów. Obecnie można zakupić nowoczesne wentylatory dachowe, które zazwyczaj są elementem wentylacji mechanicznej. Proponowane są różne modele w zależności od przeznaczenia budynków. Firma Zawex specjalizuje się w produkcji wentylatorów ogólnego zastosowania, modeli przeznaczonych do magazynów, budynków rolniczych, przemysłowych, sklepów oraz hal o małym zanieczyszczeniu, dostępne są również wersje przeciwwybuchowe.

Plusy posiadania wentylatorów dachowych

Wentylatory dachowe są funkcjonalnymi urządzeniami dbającymi o właściwy mikroklimat w danym budynku. Zapewniają odpowiedni  przepływ powietrza. Wymieniając ich zalety należy podkreślić, iż są to urządzania tanie i proste w utrzymaniu. Zazwyczaj posiadają uchylną budowę, która pozwala na szybką naprawę, przy czym nie trzeba rozbierać całego urządzenia. Kolejną zaletą jest fakt, iż nowoczesne wentylatory dachowe są konserwowane w łatwy i tani sposób.

wentylatory dachowe

Należy również wymienić praktyczne rozwiązania technologiczne wykorzystane w wentylatorach. Urządzenia te oferowane przez firmę Zawex charakteryzują się dużą wydajnością przepływu powietrza, a także obniżonym poziomem hałasu. Zazwyczaj właśnie takie cechy posiadają wentylatory wyposażone w wirniki bębnowe. W ofercie firmy znajdują się różne ich modele. Kolejnym rozwiązaniem zastosowanym w wentylatorach dachowych są wirniki promieniowe, które pracują głośniej, natomiast są bardziej odporne na zanieczyszczenia.

Nowoczesne wentylatory prezentują się estetycznie i idealnie pasują do współczesnego budownictwa. W końcu prezencja oprócz funkcjonalności jest również ważna.  Obudowy wentylatorów wykonane są z blachy stalowej malowanej poliestrem metodą piecową. Są to materiały wysokiej jakości, odporne na działanie szkodliwych czynników. Zaletą wentylatorów dachowych firmy Zawex jest więc solidność, estetyka wykonania, innowacyjność oraz funkcjonalność spełniająca najwyższe wymagania.

Dodaj komentarz