Promocja w markecie budowlanym

Większość osób zajmujących się na co dzień remontami i pracujących w branży budowlanej ma swoje ulubione marki i profesjonalne produkty, z których korzysta. Najczęściej wynika to z pozytywnych doświadczeń. Zwyczajny klient, wchodząc do marketu budowlanego kieruje się jednak zazwyczaj opinią innego fachowca, reklamą telewizyjną lub poradą sprzedawcy w sklepie. Konkurencja jest spora i nie każdy producent decyduje się na to, aby umieścić swoje stojaki reklamowe w każdym większym sklepie. Niekiedy na półce można znaleźć tylko kilka przedmiotów, ponieważ przestrzeń sklepowa jest niezwykle droga i czasami po prostu nie opłaca się tam wstawiać swoich towarów.

stojaki reklamowe

Jak sprawić, że klient zauważy nasz towar w sklepie?


W profesjonalnych marketach budowlanych ilość towarów na półkach potrafi być przytłaczająca. Wybór jest bardzo duży, a dla laika wszystko wygląda bardzo podobnie. Dlatego właśnie warto postawić na designerskie stojaki reklamowe, na których można ustawić swoje towary i wyeksponować je należycie. Nikt nie przejdzie obojętnie obok ładnego, kolorowego stojaka, na którym ustawione są elegancko towary, a ich cena jest wyjątkowo niższa od tej codziennej. Jest to chwyt, który zawsze trafia do klientów, ponieważ pozwala im na oszczędności w portfelu.

Czy same stojaki reklamowe wystarczą?

W dużym markecie budowlanym, każda firma może postawić swoje stojaki w kluczowych miejscach. Nie można więc opierać się jedynie na ekspozycji towaru. Dobrze co jakiś czas zatrudnić kogoś, kto zajmie się promocją towaru na miejscu. Ważne, aby host lub hostessa dowiedziała się jak najwięcej na temat produktu i potrafiła w mądry i kulturalny sposób zachęcić do jego zakupu.

Aby taka promocja mogła odnieść sukces, najlepiej jest obniżyć cenę produktu na kilka dni. Można też zaproponować klientom sklepu konkurs, w którym wygrywa się wartościowe nagrody. Pozytywne skojarzenia z marką z pewnością pozostaną na długo. Poza tym, w marketach budowlanych tego typu akcje nadal są rzadkością i mogą zwracać uwagę potencjalnych klientów.

Dodaj komentarz