Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/nabudowie/public_html/nabudowie.info/wp-content/themes/mts_howto/options/php-po/php-po.php on line 185
Blacha trapezowa – zalety i zastosowanie - NaBudowie.info

Blacha trapezowa – zalety i zastosowanie

Blacha trapezowa to bardzo chętnie wybierany materiał budowlany. Swoją ogromną popularność blachy trapezowe zawdzięczają na pewno uniwersalności – z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako pokrycia dachowe, jak i elewacyjne, a w każdej z tych ról sprawdzą się równie dobrze. Są ponadto lekkie, a jednocześnie trwałe, stosunkowo niedrogie, łatwe w montażu i estetyczne. Wśród dostępnych na naszym rynku blach trapezowych na szczególną uwagę zasługują te produkcji polskiej firmy Bratex Dachy Mrzygłód. Więcej na ich temat przeczytasz w niniejszym artykule.

Blacha trapezowa – jakie są jej zalety?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie naszego artykułu, blacha trapezowa jest wyjątkowo uniwersalna, można nią bowiem pokrywać zarówno dachy, jak i elewacje budynków, począwszy od domów jednorodzinnych poprzez wiaty czy garaże aż po wielkopowierzchniowe hale przemysłowe. Co za tym idzie, inwestorzy chętnie wybierają blachy trapezowe do realizacji różnorodnych projektów budowlanych. Materiał ten charakteryzuje się niską wagą, co jest dużą zaletą w budownictwie. Dzięki lekkości zarówno jej transport, jak i późniejszy montaż, jest mniej problematyczny, co z kolei przekłada się na oszczędność czasu i kosztów pracy. Pomimo niskiej wagi, blacha trapezowa jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne.

blacha trapezowa

Dlaczego jeszcze warto wybrać blachę trapezową?

To oczywiście nie wszystko. Pokrycia dachowe i elewacyjne z blach trapezowych są stosunkowo niedrogim rozwiązaniem, co czyni je dostępnymi dla naprawdę szerokiego grona odbiorców. Rzecz jasna, atrakcyjna cena nie równa się obniżeniu jakości. Ogromną zaletę blach trapezowych stanowi też to, że ich montaż jest szybki i nieskomplikowany i może być wykonywany nawet przez mniej doświadczonych pracowników. Poza tym materiał ten dostępny jest w wielu kolorach i wariantach przetłoczeń, jego powierzchnia może być też matowa lub błyszcząca. Pozwoli to dopasować blachę trapezową do różnych stylów architektonicznych. Wykonane z niej pokrycia dachowe oraz elewacyjne są także wyjątkowo estetyczne.  

Pokrycia dachowe i nie tylko, czyli zastosowanie blachy trapezowej

Blacha trapezowa znajduje szerokie zastosowanie w branży budowlanej. Dachowe blachy trapezowe wybierane są do pokrywania dachów domów jednorodzinnych, garaży, obiektów handlowo-usługowych, wiat, hal produkcyjnych i różnego rodzaju budynków przemysłowych. Szczególnie dobrze sprawdzą się przy pokryciu dachu o dużych, prostych połaciach bez załamań konstrukcyjnych. Z kolei elewacyjna blacha trapezowa doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie elewacji budynków mieszkalnych, magazynów, garaży czy obiektów użyteczności publicznej. Co więcej ten materiał budowlany chętnie wykorzystywany jest na podsufitkę.

Więcej na temat blachy trapezowej przeczytasz na stronie Bratex Dachy Mrzygłód: https://bratex.pl/kategoria-produktow/blacha-trapezowa-blacha-trapezowa.

Dodaj komentarz