Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/nabudowie/public_html/nabudowie.info/wp-content/themes/mts_howto/options/php-po/php-po.php on line 185
Na co warto zwrócić uwagę przed kupnem działki? - NaBudowie.info

Na co warto zwrócić uwagę przed kupnem działki?

Zakup działki powinien być zawsze sprawą przemyślaną, w końcu jest to inwestycja znacznej sumy pieniędzy w ziemię, a zwroty nie są przyjmowane. Trzeba brać pod uwagę kilka istotnych czynników, które muszą odpowiadać zarówno kupującemu, jak i sprzedającemu.

Gdzie szukać działek?

O znalezienie działki na sprzedaż nie jest obecnie trudno, chyba najprostszą opcją na to gdzie szukać działek jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, których pełno jest w sieci. Wiele osób ogłasza się tam odnośnie sprzedaży działek w najróżniejszych lokalizacjach. Może to być wstępne rozpoznanie ewentualnego zakupu. Warto wybrać się również do interesującej nas okolicy, aby tam pytać o działki na sprzedaż, ponieważ nie wszystko musi znajdować się w Internecie. Warto również popytać o dobre oferty wśród znajomych czy rodziny, może ktoś akurat słyszał o jakiejś działce w okolicy.

Sprawdź, zanim kupisz działkę!

Zanim kupimy działkę, trzeba dokładnie zwrócić uwagę na wiele aspektów. Bardzo istotna jest sama lokalizacja działki, jej uzbrojenie, sąsiedztwo. Najtańsze są działki rolne, ale pod budowę domu niezbędne będzie posiadanie obszaru budowlanego lub z WZ, bardziej skomplikowane jest odrolnienie. Jest to kolejna kwestia o którą trzeba koniecznie zapytać sprzedającego. Warto udać się do Urzędu Gminy, aby sprawdzić Plan Zagospodarowania Przestrzennego działki, dzięki temu będziemy mieli pewność, czy na działce da się zbudować dom i że nie jest ona objęta ograniczającym prawa użytkowania programem Natura 2000.

Jakie są obecne ceny działek?

Ziemia w Polsce utrzymuje wysoką cenę, dlatego trzeba posiadać nieco gotówki, aby zostać właścicielem działki. Cena zależy jednak od wielu czynników – lokalizacji, stopnia uzbrojenia, odległości od głównej drogi czy od budynków użyteczności publicznej. Im bliżej większych miast, tym bardziej rosną ceny działek. Znacznie tańsze są działki rolne, za budowlane trzeba niestety sporo wydać. Ceny w Polsce wahają się od kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy do nawet kilkuset w największych miastach. Najdroższa jest Warszawa, w której ceny działek pod koniec 2017 roku dochodziły do 720 złotych za metr kwadratowy ziemi.

Dodaj komentarz