Metal we wnętrzach – podążaj za modą z płytami Avant-garde

Metalowe elementy mebli szczególnie chętnie wybierają wielbiciele industrialnych aranżacji. Nadają pomieszczeniom wyrazistego akcentu, jednocześnie uzupełniając surowy klimat charakterystyczny dla wnętrz loftowych. Wraz z popularnością tego trendu wyraźnie wzrosła również dostępność materiałów wpisujących się w tę stylistkę. Wśród nich znalazły się metalizowane płyty Avant-garde, które są coraz częściej stosowane w nowoczesnych wnętrzach.  

Jak wykorzystać płyty meblowe imitujące metal?

Do produkcji metalicznych płyt meblowych wykorzystuje się najczęściej płyty MDF, które następnie laminuje się aluminiowym wykończeniem oraz pokrywa folią ochronną. Tego typu płyty stosowane są zwykle do tworzenia pionowych elementów mebli, np. frontów szafek kuchennych. Bez przeszkód mogą być także wykorzystane jako dekoracja na ścianę salonu.

Ze względu na dostępność wielu deseni w postaci szczotkowanej stali nierdzewnej, platyny, złota czy miedzi, możliwości dopasowania do konkretnego projektu architektonicznego są szerokie i ograniczone jedynie wizją projektanta. Dzięki temu zyskały one na popularności i są coraz częściej spotykane nie tylko w typowo industrialnych wnętrzach, ale jako unikalne akcenty w bardziej klasycznych aranżacjach.    

Zalety płyt metalicznych we wnętrzach

Płyty metaliczne imitujące ten surowy materiał pozwalają stworzyć nieoczywiste aranżacje w salonie, kuchni, sypialni, a nawet gabinecie. Są mocne i trwałe, a przede wszystkim efektowne. Meble z akcentem w postaci płyty metalicznej zupełnie odmieniają wnętrza, w których się znajdują. Stworzenie oryginalnej i eleganckiej aranżacji ułatwia możliwość połączenia ich z innymi materiałami, np. drewnem czy szkłem.

Kolekcja płyt meblowych Avant-garde marki Kronospan

Kolekcja płyt Avant-garde to m.in. dekory doskonale imitujące metal, w tym np. szczotkowaną miedź, stal, złoto czy brąz. Warto pamiętać, że metal stosowany we wnętrzach to nie tylko szarość i stal. Wśród dostępnych materiałów projektanci korzystają również z modnego złota, miedzi czy platyny. Kolorystyka płyt meblowych obejmująca dekory od chłodnej stali, po ciepły brąz sprawia, że metalowe akcenty nie muszą już kojarzyć się wyłącznie z zimnym i surowym wnętrzem. Dzięki płytom z kolekcji Avant-garde metal, jako element wymarzonego mebla może zagościć w każdej aranżacji i w każdym wnętrzu.

Dodaj komentarz