Zalety funkcjonalnego systemu wentylacji

Funkcjonalny system wentylacji pozwoli na efektywny przesył powietrza, jego czystość, a także bezpieczeństwo dla przebywających w budynku osób. Jakie są zalety funkcjonalnego systemu wentylacji? I w jaki sposób można taki zbudować?

Skrzynki rozprężne – wyrównany przepływ powietrze

Funkcjonalny system wentylacji to taki, w który powietrze płynie przez cały układ równomiernie. Zarówno przez przewody, jak i nawiewniki, czy wywiewniki. Dzięki takiej charakterystyce instalacji wentylacyjnej w pomieszczeniu temperatura regulowana jest równomiernie, a hałas od strony wentylacji znacznie mniejszy. Elementem instalacji wentylacji, który gwarantuje stabilny przepływ powietrza są skrzynki rozprężne. Stanowią one końcową część całego układu, która służy do podłączania kratek oraz anemostatów przewodu. Skrzynki rozprężne – nazywane również puszkami rozprężnymi – zapewniają (jak sama nazwa wskazuje) rozprężenie powietrza nawiewanego, co przekłada się ostatecznie na zmniejszenie jego prędkości. Systemy wentylacyjne wyposażone w skrzynki rozprężne pozwalają na równomierny przepływ powietrza przez anemostaty i kratki, które montuje się w stropach podwieszanych i podłącza do sieci przewodów elastycznych. Dzięki nim cała konstrukcja działa wydajniej i bardziej funkcjonalnie.

tłumiki akustyczne

Puszki rozprężne występują w kilku wariantach(z przepustnicą, izolowane, z belką do mocowania centralnego), dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ich zgodnie z potrzebami.

Funkcjonalny system wentylacji jest cichy

Funkcjonalny system wentylacji to taki, który nie powoduje zakłócenia pracy, rozrywki, czy relaksy użytkowników budynku. Aby system wentylacji mógł działać cicho konieczne jest zastosowanie takiego elementu jak tłumiki akustyczne. Tłumiki akustyczne są urządzeniami skonstruowanymi specjalnie do tego celu, aby ograniczać hałas w instalacjach zajmujących się przesyłem powietrza.

Tłumiki akustyczne można wykorzystać nie tylko w systemie wentylacji, ale również klimatyzacji, czy regulatorach i przepustnicach. Wykorzystując tłumiki system nabierze funkcjonalności a jego działanie stanie się mniej uciążliwe. Wentylacja z tłumikami może być instalowana nawet w miejscach, gdzie hałas z niej pochodzący jest niedopuszczalny i konieczne jest jego ograniczenie. Tłumiki pozwalają na zamontowanie sprawnie działającej instalacji wentylacji w sypialniach, szpitalach, salach operacyjnych, czy salach koncertowych lub kinowych.

Dodaj komentarz