Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/nabudowie/public_html/nabudowie.info/wp-content/themes/mts_howto/options/php-po/php-po.php on line 185
Ile kosztuje projekt domu na zamówienie? - NaBudowie.info

Ile kosztuje projekt domu na zamówienie?

Zanim postawimy własny dom, musimy zakupić i zatwierdzić jego projekt architektoniczny. Gdzie zamówić projekt domu? Od czego uzależnić jego wybór? I wreszcie – ile to będzie kosztowało?

Projekt domu niezbędny

Wybudowanie domu musi odbyć się na podstawie planu. Nie otrzymamy pozwolenia na budowę domu od odpowiednich władz, jeśli nie przedstawimy im, jaki dokładnie dom zamierzamy postawić i w którym miejscu. Ekipa budowlana nie będzie wiedziała, co robić, jeśli nie otrzyma wytycznych przedstawionych szczegółowo na planie. Zatem jego kupno jest niezbędne. Projekty domów możemy zakupić w formie już gotowych planów. Te nie mają wyłączności – zostały zaprojektowane w celach komercyjnych i sprzedawane są w niskich cenach, jednak nie dają możliwości ingerencji w projekt. Oznacza to, że praktycznie każdy będzie mógł legalnie wybudować dokładnie taki sam dom jak nasz. Zatrudniając architekta na zlecenie, cena projektu domu będzie naturalnie kilkakrotnie wyższa. Będzie to wówczas projekt, który tylko my będziemy mogli wykorzystać, i zrobiony dokładnie pod nasze potrzeby.

Cena projektu domu

Oczywiście cena projektu jest również uzależniona od powierzchni domu. Domy niewielkie, do 100 mkw, to koszt projektu około 2-3 tysięcy złotych. Nieco droższe mogą być projekty domów energooszczędnych, ponieważ wymagają one wdrożenia specjalnych zastosowań. W przypadku projektów indywidualnych, cena jest nawet kilkakrotnie wyższa i może wynosić do kilkunastu tysięcy złotych w przypadku domów dużych, nowocześnie zaprojektowanych i charakterystycznych.

Gdzie zamówić projekt domu?

Projekty domów na zamówienie oferują profesjonalne pracownie architektoniczne. Posiadają one strony internetowe wraz z galeriami, cennikami oraz możliwością złożenia zamówienia. W przypadku chęci realizacji własnego zamówienia na projekt, należy liczyć się z tym, że nikt nie poda nam dokładnego kosztorysu bez określenia parametrów, jakie ma spełniać ów dom. Aby dowiedzieć się, ile zapłacimy za projekt domu, musimy określić jego powierzchnię, liczbę kondygnacji, sposób budowania, nowoczesne technologie i wiele innych parametrów, które wpływają na cenę projektu. Czas wykonania projektu to od kilku dni do nawet kilku tygodni. Podczas realizacji projektu bardzo ważna jest komunikacja architekta z klientem. Umożliwia ona jak najlepsze doprecyzowanie wszystkich szczegółów i wykonanie projektu zgodnego z oczekiwaniami.

Dodaj komentarz