Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/nabudowie/public_html/nabudowie.info/wp-content/themes/mts_howto/options/php-po/php-po.php on line 185
Choinki czy thuje - co lepiej wybrać do obsadzenia działki? - NaBudowie.info

Choinki czy thuje – co lepiej wybrać do obsadzenia działki?

Biorąc się za projektowanie i aranżację przydomowego ogrodu, wybieramy rośliny ozdobne, a także te funkcjonalne, które mają nam zapewnić cień w upalne dni, zacisze, kiedy wieje wiatr lub intymność, która uchroni nas przed wścibskimi sąsiadami. Jakie zatem wybrać drzewa, które szybko i skutecznie zapewnią naturalną ochronę przed niechcianymi czynnikami?

Jaki żywopłot wybrać do obsadzenia działki.

Do najtańszych, najszybciej rosnących i najpopularniejszych roślin stosowanych na żywopłoty należą bluszcz pospolity, bukszpan wiecznie zielony, berberys, ostrokrzew, cis, oraz żywotnik zachodni, czyli popularna thuja. Jaki żywopłot zatem wybrać? Jeżeli mamy już zrobione ogrodzenie, możemy zasadzić sadzonki bluszczu, który szybko i skutecznie porośnie ogrodzenie, jest odporny na warunki atmosferyczne oraz na cięcie. Jeżeli zależy nam, aby były to drzewa, które urosną wyżej niż ogrodzenie najlepiej zdecydować się na thuje, ponieważ ich przyrost również jest stosunkowo duży w skali roku, ładnie się prezentują, a po kilku latach tworzą szczelny szpaler osłaniający dom od wiatru, oraz niechcianych spojrzeń sąsiadów.

Jakie choinki przed domem?

Do obsadzenia domu możemy wybrać również inne iglaki, takie jak świerki czy jodły, rosną one jednak znacznie wolniej, a przycinanie nie wpływa na nie zbyt dobrze, tracą swój kształt, a tym samym cały urok. Zastanawiając się jakie choinki przed domem sprawdzą się najlepiej, warto zasięgnąć porady osoby zajmującej się projektowaniem ogrodów, lub pracownika sklepu ogrodniczego. Warto dowiedzieć się który gatunek drzewa ma największy a który najmniejszy przyrost, ponadto przed samym sadzeniem należy przygotować kwaśną ziemię, ponieważ iglaki właśnie w takim podłożu czują się najlepiej. Inwestując w drzewka do obsadzenia działki, trzeba zadbać o to, aby się przyjęły i miały odpowiednie warunki do wzrostu.

Jaka wysokość Thuj najlepsza na początek?

Do obsadzenia działki z reguły wybieramy młode rośliny, ponieważ niweluje to ryzyko, że roślina się nie przyjmie. Obsadzając działkę thujami, przede wszystkim najlepiej kupić je w szkółce lub sprawdzonym sklepie ogrodniczym. Sadzonki oferowane w marketach, w bardzo atrakcyjnych cenach, często mają zniszczone korzenie i przechowywane są w niekorzystnych warunkach. Optymalna wysokość thuj do obsadzenia działki to 100-150 cm. Są to kilkuletnie sadzonki, które łatwo zadomowią się na naszej działce, a ich wysokość za rok góra dwa osiągnie wysokość ogrodzenia i zapewni nam oczekiwany efekt ochronny.

Dodaj komentarz