Najpopularniejsze materiały do produkcji mebli

Współczesne meble to niezwykle bogaty asortyment, w którym znajdziemy wyposażenie do każdego pomieszczenia. Przy czym są to produkty o niezwykle zróżnicowanej konstrukcji i designie, wykonane z przeróżnych materiałów, które w olbrzymiej mierze wpływają zarówno na wygląd mebli, jak i na ich trwałość oraz funkcjonalność. Jakie materiały do produkcji mebli są najpopularniejsze?

Materiały do produkcji mebli – rodzaje

Współczesna technologia pozwoliła na znaczne poszerzenie asortymentu materiałów, jakie są obecnie stosowane do produkcji mebli. Popularne niegdyś drewno zastępowane jest szeregiem innych produktów, które odznaczają się trwałością i wysoką jakością, nie wymagając przy tym specjalnej pielęgnacji, jak ma to miejsce w przypadku drewna. Przy okazji pozwalają one również na budowę mebli o niezwykle zróżnicowanym i ciekawym wzornictwie. Co w takim razie może nam zaoferować dystrybutor materiałów do produkcji mebli i jakimi cechami odznaczają się konkretne materiały?

dystrybutor materiałów do produkcji mebli

Do najpopularniejszych materiałów do produkcji mebli zaliczyć możemy:

  • Płyty drewnopochodne surowe – jest to jeden z najczęściej stosowanych materiałów we współczesnym przemyśle meblarskim, stanowiący podstawę konstrukcji mebli. W zależności od procesu technologicznego, w którym są wytwarzane dane typy surowych płyt drewnopodobnych (co przekłada się na właściwości poszczególnych produktów), można podzielić je przede wszystkim na: płyty wiórowe surowe, płyty MDF, płyty HDF oraz płyty OSB.
  • Płyty drewnopochodne uszlachetnione – w tej kategorii znajdują się płyty wiórowe z dodatkowym wykończeniem powierzchni, wykonanym z różnego rodzaju materiałów (np. płyty akrylowe MDF, płyty wiórowe fornirowane, płyty wiórowe laminowane czy płyty lakierowane HDF). Odznaczają się one wysoką jakością, trwałością i ciekawym wzornictwem, co pozwala tworzyć piękne i funkcjonalne meble o różnej kolorystyce i teksturze. Tego typu płyty są najczęściej stosowane do produkcji korpusów i frontów meblowych.

Jakie jeszcze materiały wykorzystuje się do produkcji mebli?

W procesie produkcyjnym mebli stosowane są różne materiały, które mają znaczenie zarówno dekoracyjne, jak i zabezpieczające. Zaliczyć można do nich obrzeża, szkło laminowane, maty i płyty dekoracyjne czy laminaty. Są to produkty, dzięki którym można tworzyć piękne i wytrzymałe meble, zaskakujące swoim oryginalnym wzornictwem i wysoką jakością wykonania. Przy czym część z nich wykorzystywana jest do produkcji uszlachetnionych płyt drewnopochodnych, nadając surowym płytom walorów dekoracyjnych, wytrzymałościowych i jakościowych.

Dodaj komentarz